Play Off NHL: Wschód: Penguins - Senators 1-1

15 Maja 2017

W drugim meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NHL, Pittsburgh Penguins pokonali Ottawa Senators 1:0 i wyrównali tym samy stan serii na 1-1. W pierwszej, wyrównanej tercji już wcześniej zdziesiątkowani przez kontuzje Penguins stracili kolejnych dwóch zawodników. Obrońca Justin Schultz i napastnik Byron Rust nie byli w stanie wrócić na lód po pierwszej przerwie. W drugiej części gry gospodarze zaczęli wypracowywać sobie coraz większa przewagę. Coraz lepiej spisywała się też defensywa Pittsburgha, która nie pozwoliła Senatorom na oddanie ani jednego strzału w ostatnich 4 minutach tej części gry. W ostatniej tercji niemoc ofensywy gości była widoczna jeszcze bardziej. Senators oddali pierwszy strzał na bramkę Marc-A Fleury dopiero po 15 minutach gry. Wcześniej Penguins zdobyli jedyną, jak się później okazało, bramkę w meczu. Olli Maata i Evgeni Malkin wyprowadzili piękną kontrę. Phil Kessel uderzył z całej siły, ale jego strzał odbił stojący w bramce Ottawy Craig Anderson. Rozpędzony Kessel błyskawicznie dobił nie dając już żadnych szans bramkarzowi gości. Stnators z wielkim mozołem rozpędzali się w końcówce meczu. W ostatnich kilku minutach stworzyli kilka groźnych okazji, ale nie udało im się pokonać świetnie dysponowanego Fleury. Dwa kolejne spotkania miedzy Penguins i Senators odbęda się w Kanadzie. Dziś tymczasem w Nashville miejscowi Predators będą podejmować Anaheim Ducks w trzecim meczu finałów Konferencji Zachodniej. Po dwóch pierwszych meczach stan rywalizacji to 1-1.