NBA/NHL Play Off: Zwycięstwa Warriors i Predators

17 Maja 2017

W meczu numer 2 serii finałowej Konferencji Zachodniej ligi NBA, Golden State Warriors gładko pokonali u siebie San Antonio Spurs 136:100. W NHL, Nashville Predators pokonali Anaheim Ducks 2:1 w trzecim meczu finału Konferencji Zachodniej. Golden State Wariors całkowicie zdominowali potyczkę z San Antonio Spurs grającymi bez kontuzjowanego Kwahi Leonard’a. Przewaga Warriors rosła systematycznie przez całe spotkanie. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 17 punktami, po drugiej 28, po trzeciej aż 32. 29 punktów dla Warriors zaliczył Stephen Curry. 16 dorzucił Kevin Durant. W pierwszej tercji trzeciej konfrontacji Nashville Predators z Anaheim Ducks obie drużyny stworzyły kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale obaj bramkarze zachowali czyste konta. W drugiej części gry z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy. Predators nie pozwolili Kaczorom na oddanie strzału w pierwszych 11 minutach gry w drugiej tercji. To goście otworzyli jednak wynik meczu. Corey Perry pokonał Pekka Rinne strzałem z ostrego konta podczas Power Play Kaczorów na 4 minuty przed drugą przerwą. Gospodarze, którzy przez cały czas przeważali doprowadzili do wyrównania dopiero w 4. minucie trzeciej tercji po strzale Filip’a Forsberg’a. Zwycięski gol dla Predators padł na 2 i pół minuty przed końcem meczu podczas gry w przewadze. Mattias Ekholm uderzył z dystansu. Krążek po jego strzale odbił się od bramkarza Ducks – John’a Gibsona wprost pod nogi Roman’a Josi. Ten uderzył bez zastanowienia i z łatwością umieścił krążek w siatce. Trener Anaheim natychmiast wycofał bramkarza, ale jego zawodnicy nie zdołali doprowadzić do remisu. Nashville Predators, którzy prowadzą w serii z Anaheim 2-1, są ciągle niepokonani we własnej hali w tegorocznych Play-Offs. Mecz numer 4 odbędzie się w Nashville już jutro. Dziś zagrają natomiast Pittsburgh Penguins i Ottawa Senators – drużyny, które rywalizują w finale Konferencji wWschodniej. Dziś rusza również finał Konferencji wWschodniej ligi NBA. Boston Celtics podejmą w bostońskim TD Garden, Cleveland Cavaliers.