MLS: Gładkie zwycięstwo Fire nad Rapids

17 Maja 2017

W lidze MLS, Chicago Fire odnieśli wczoraj 5. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach pokonując na własnym terenie Colorado Rapids 3:0. Rapids nie zawiesili poprzeczki zawodnikom Fire zbyt wysoko. Trudno się dziwić, bo ekipa ze stanu Colorado legitymuje się w tym sezonie najniższym dorobkiem punktowym spośród wszystkich 22 drużyn MLS. Rapids w 10 rozegranych do tej pory meczach zdobyli tylko 8 goli, czyli dokładnie tyle samo ile przed środowym spotkaniem miał na koncie Nemanja Nikolić. Fire rozpoczęli mecz od zdecydowanych ataków. W 15. minucie, po dośrodkowaniu Brandon’a Vincent’a, Nemanja Nikolić strzałem głową ze środka pola karnego pokonał Tim’a Howarda – jedynego reprezentanta USA występującego w składzie Rapids. Po objęciu prowadzenie Fire ciągle groźnie atakowali. Bliski zdobycia gola był dwukrotnie, w 17. i 33. minucie David Accam. Druga bramka dla Strażaków padła w 57. minucie gry. Matt Polsterna przedpolu bramki Rapids podał do Michael’a de Leeuw’a. Ten nie zdołał oddać strzału, a do bezpańskiej piłki dopadł David Accam i strzałem pod poprzeczkę z najbliższej odległości, umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu ustalił w 74. minucie, po podaniu Michael’a de Leeuw’a, Nemanja Nikolić zdobywając dziesiątą bramkę w tegorocznych rozgrywkach. Najgroźniej pod bramką Chicago było w 80. minucie, kiedy to Brandon Vincent omal nie strzelił samobója. Dzięki sporej dawce szczęścia piłkę wybił golkiper Fire – Matt Lampson. Z 10 golami strzelonymi w 11 rozegranych do tej pory meczach Nikolić samodzielnie prowadzi na liście najlepszych strzelców MLS. Po tym zwycięstwie, Chicago Fire przesunęli się na 4. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. W pozostałych rozegranych w środę meczach:

Philadelphia Union – Houston Dynamo 2:0
Sporting Kansas City – Seattle Sounders 3:0
Real Salt Lake – New York City FC 2:1
San Jose Earthquakes – Orlando City 1:1

Chicago Fire po raz kolejny zobaczymy w akcji już w najbliższą sobotę w wyjazdowym meczu przeciwko D.C. United.