NBA/NHL Play Off: Zwycięstwa Cavaliers i Senators

17 Maja 2017

W pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NBA, Cleveland Cavaliers pewnie pokonali w Bostonie miejscowych Celtics 117:104. W NHL odbyło się trzecie spotkanie serii finałowej Konferencji Wschodniej. Ottawa Senators wygrali we własnej hali z Pittsburgh Penguins 5:1 i w serii do 4 zwycięstw prowadzą 2–1. Cavaliers całkowicie zdominowali pierwszy mecz z Boston Celtics. Gospodarze spudłowali 11 z pierwszych 14 oddanych rzutów. W efekcie już po pierwszej kwarcie Cavaliers prowadzili 11 punktami. Ich przewaga przez cały czas rosła i w połowie trzeciej części gry wynosiła aż 22 punkty. LeBron James, dosłownie, robił na parkiecie co tylko zechciał. Ostatecznie skończył mecz z dorobkiem 38 punktów. Świetny występ zaliczył również Kevin Love – zdobywca 32 punktów i 12 zbiórek. W trzeciej kwarcie, kiedy losy meczu były już przesądzone Marcus Smart z Bostonu i Tristan Thompson dwukrotnie, w odstępie zaledwie kilku minut musieli być rozdzielani przez sędziów. Wielkich emocji zabrakło również w trzecim starciu Ottawa Senators z Pittsburgh Penguins. Losy spotkania zostały tak naprawdę rozstrzygnięte już w pierwszej tercji zakończonej czterobramkowym prowadzeniem drużyny ze stolicy Kanady. Pierwszą bramkę dla Senatorów już w 48. sekundzie gry zdobył Mike Hoffman. W 11. minucie na 2:0 podwyższył Marc Methot. Zabójcza w wykonaniu gospodarzy okazała się 13. minuta meczu. W odstępie zaledwie 24 sekund Senators zdobyli kolejne dwa gole autorstwa Derrick’a Brassard’a i Zack’a Smith’a. Trener Pittsburgha natychmiast wymienił bramkarzy. Nie pomogło Matt Murray skapitulował na 2 minuty przed końcem drugiej tercji po strzale Kyle’a Turris’a. Wynik meczu w 7. minucie ostatniej części gry, podczas Power-Play Pingwinów ustalił Sidney Crosby. Drugi mecz między Cavaliers i Celtics odbędzie się w piątek w Bostonie. Również w piątek, po raz kolejny spotkają się Senators i Penguins. W czwartek natomiast Nashville Predators i Anaheim Ducks rozegrają mecz numer 4 w finale Konferencji Zachodniej NHL. Po trzech rozegranych do tej pory spotkaniach prowadzą Predators 2-1.