Gold Cup: Stany Zjednoczone pokonały Nikaraguę i awansowały do ćwierćfinału

16 Lipca 2017

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pewnie pokonała Nikaraguę 3:0 i zapewniła sobie awans do fazy ćwierćfinałowej Gold Cup. Amerykanie przystępowali do sobotniego meczu na pełnym luzie. Wcześniejsza wygrana Panamy z Martyniką gwarantowała Jankesom awans do fazy pucharowej Złotego Pucharu, a ich rywal to bez dwóch zdań najgorsza drużyna grupy B mistrzostw. Bruce Arena po raz kolejny przetasował skład swojej drużyny. W porównaniu do wyjściowego składu w meczu z Martyniką na boisku pojawiła się całkiem nowa jedenastka. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 36. minuty. Po szybkiej kontrze, Joe Corona oddał strzał mimo asysty aż 4 obrońców Nikaragui. Uderzona przez niego piłka odbiła się od stopy jednego z rywali i wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. W 56. minucie, na 2:0 podwyższył Kelyn Rowe silnym strzałem w krótki róg. W 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Nikaragui Luis Copete. Kilka chwil później, po świetnie rozegranym rzucie wolnym, wynik meczu strzałem głową ustalił Matt Miazga. Wysokie zwycięstwo cieszy, ale bramek mogło być w sobotę o wiele więcej. W 50. minucie karnego nie wykorzystał Dominic Dwyer. W 62. minucie, po zagraniu ręką we własnym polu karnym Dany’ego Cadena’y, sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla Amerykanów. Tym razem bramkarz Nikaragui – Justo Lorente obronił strzał Joe Corony. W drugim rozegranym wczoraj meczu, Martynika przegrała z Panamą 0:3.