Chicago Bears przegrali pierwszy mecz z Denver Broncos

11 Sierpnia 2017

Chicago Bears rozpoczęli wczoraj zmagania w sezonie przygotowawczym. W pierwszym z czterech przedsezonowych spotkań, Niedźwiedzie przegrali na Soldier Field z Denver Broncos 17 - 24.  Jak zawsze w meczach przedsezonowych, o wiele ważniejsza od wyniku końcowego jest postawa poszczególnych zawodników. Niestety, pod tym względem podstawowi gracze Bears wypadli dużo gorzej niż wskazuje na to końcowy wynik spotkania. Mike Glennon, wyjściowy rozgrywający Niedźwiedzi już w trzeciej zagrywce meczu rzucił interception błyskawicznie zamienione na touchdown przez obrońcę Broncos – Chris’a Harris’a. Atak prowadzony przez Glennona był całkowicie nieskuteczny. Obrona Bears prezentowała się znacznie lepiej pozwalając gościom na zdobycie tylko trzech kolejnych punktów po 38-jardowym kopnięciu Brandon’a Mc Manus’a. Wszyscy kibice Niedźwiedzi czekali wczoraj na debiut Mitchell’a Trubisky’ego – quarterbacka wybranego przez Chicago z numerem 2 w tegorocznym drafcie. Trubisky nie zawiódł. Pojawił się na boisku na niespełna 2 minuty przed końcem pierwszej połowy i poprowadził Bears w 50 jardowej serii zakończonej podaniem na touchdown do Victor’a Cruz’a. W trzeciej kwarcie dzięki dobrej grze Trubisky’ego i po jednojardowym przyłożeniu Benny’ego Cunningham’a Niedźwiedzie wyszli na prowadzenie 14 – 10. Na 10 minut przed końcem gry, po field-goalu Connor’a Barth’a z 49 jardów, prowadzenie Bears wzrosło do 7 punktów. Końcówka meczu należała jednak do ekipy z Colorado. Broncos wyrównali po 47-jardowym podaniu Kyle’a Sloter’a do Isaiah McKenzie, a na minutę i 49 sekund przed końcem meczu De Angelo Henderson po 41-jardowym biegu zakończonym przyłożeniem wyprowadził Denver na siedmiopunktowe prowadzenie. Bears próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale podanie Trubisky’ego do Deonte Thompsona w ostatnich sekundach meczu zakończyło się niepowodzeniem. Mitchell Trubisky zaliczył wczoraj 18 celnych poań na 25 oddanych rzutów. Zdobył 166 jardów i jedno przyłożenie. W drugim meczu sezonu przygotowawczego Bears zagrają w przyszłą sobotę z Arizona Cardinals. Sezon Zasadniczy Niedźwiedzie rozpoczną 10 września meczem z Atlanta Falcons.