LM: FC Barcelona lepsza od Juventusu Turyn!

12 Września 2017

FC Barcelona pokonała Juventus Turyn 3:0 (1:0) w meczu pierwszej kolejki grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla wicemistrzów Hiszpanii zdobył Lionel Messi (45', 69'), a jednego gola strzelił Ivan Rakitić (56'). W drugim spotkaniu tej grupy Olympiakos Pireus przegrał ze Sportingiem Lizbona 2:3 (0:3). Do przerwy goście prowadzili po golach Seydou Doumbii (2'), Gelsona Martinsa (13') i Bruno Fernandesa (43'), a w końcówce dwie bramki dla gospodarzy zdobył Felipe Pardo (90', 93'+3).

Manchester United pokonał FC Basel 3:0 (1:0) w meczu pierwszej kolejki grupy A. Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli Marouane Fellaini (35'), Romelu Lukaku (53') i Marcus Rashford (84'). W innym spotkaniu Benfica Lizbona przegrała z CSKA Moskwa 1:2 (0:0). Gospodarze prowadzili po golu Harisa Seferovicia (50'), wyrównał Vitinho z rzutu karnego (64'), a zwycięskiego gola dla zespołu z Moskwy strzelił Timur Zhamaletdinov (71').

Bayern Monachium wygrał z Anderlechtem 3:0 (1:0) w meczu pierwszej kolejki grupy B. Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski z rzutu karnego (12'). Prowadzenie podwyższyli Thiago Alcantara (65') i Joshua Kimmich (90'). Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, a do 84. minuty w zespole z Brukseli grał Łukasz Teodorczyk. W 11. minucie czerwoną kartką za faul na Lewandowskim ukarany został obrońca Anderlechtu Sven Kums. Pewne zwycięstwo odniósł także Paris Saint-Germain, który pokonał w Glasgow Celtic 5:0 (3:0). Dwie bramki dla paryżan zdobył Edinson Cavani (40' - rzut karny, 85'), po jednej Neymar (19') i Kylian Mbappe (34'), a samobójcze trafienie zanotował Mikael Lustig (83').

Piłkarze Chelsea pokonali Karabach Agdam 6:0 (2:0) w meczu pierwszej kolejki grupy C. Gole dla londyńczyków strzelili Pedro (5'), Davide Zappacosta (30'), Cesar Azpilicueta (55'), Tiemoue Bakayoko (72') i Michy Batshuayi (76'), a samobójcze trafienie zanotował Maksim Medvedev (82'). Całe spotkanie w barwach Karabachu rozegrał Jakub Rzeźniczak. W drugim spotkaniu tej grupy AS Roma zremisowała z Atletico Madryt 0:0.