Porażki Vistalu Gdynia i Wisły Płock w LM

12 Października 2017

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały u siebie z CSM Bukareszt 23:34 (9:18) w meczu grupy A Ligi Mistrzyń. To druga porażka polskiego klubu w drugim spotkaniu. Ekipa z Rumunii to zwyciężczynie tych rozgrywek w sezonie 2015/16 i trzeci zespół poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń. Bardzo dobrze w szeregach Vistalu zagrała w środę 18-letnia Paulina Uścinowicz, która rzuciła 7 bramek. Klub ze stolicy Rumunii odniósł drugie zwycięstwo w 2. meczu i prowadzi w tabeli grupy A; Vistal na ostatnim, 4. miejscu. W kolejnym spotkaniu, 25 października mistrzynie Polski podejmują słoweński RK Krim.

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock przegrali u siebie z Pick Szeged 27:33 (12:15) w meczu grupy A Ligi Mistrzów. To już czwarta porażka wicemistrzów Polski w piątym meczu rozgrywek. Spotkanie z węgierskim klubem od początku układało się po myśli gości, którzy już na początku prowadzili 4:0. Później gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, ale do przerwy Pick Szeged odzyskał 3-bramkowe prowadzenie i w II połowie kontrolował przebieg wydarzeń. Najwięcej dla płockiego klubu, 7 bramek, rzucił Michał Daszek. Pick Szeged ma 7 punktów i prowadzi w tabeli grupy A Ligi Mistrzów; Orlen Wisła jest na 7., przedostatnim miejscu z dorobkiem punktu. W kolejnym meczu, 5 listopada polski klub podejmuje HBC Nantes.