Co? Gdzie? Kiedy?

 • TEATR "SCENA POLONIA" ZAPRASZA NA SPEKTAKL!
 • PROJEKCJA FILMU "KRZYŻ I KORONA"

  Kongres Polonii Amerykańskiej, Wydział na stan Illinois wraz z Polskim Konsulatem w Chicago, zaprasza na projekcję filmu „Krzyż i Korona” o powstaniu Państwa Polskiego. Film jest dokumentalny z rekonstrukcją wydarzeń. Projekcja odbędzie się w Teatrze Chopina, 1543 W. Division Str., Chicago. Piątek, 16. czerwca, godz. 6:30 wieczorem. Bezpłatny parking przy Kościele św. Trójcy. Słowo wstępne przed projekcją i dyskusja po projekcji. Swoją obecnością zaszczyci projekcję Polski Konsul w Chicago - Piotr Janicki. Przewidziany jest gorący poczęstunek z dobrym deserem. Donacja $35.00. Dochód z imprezy przeznaczony jest na promowanie Polski w USA i na świecie.

 • BEZPŁATNE BADANIE ŻYŁ

  Chicago Vein Clinic zaprasza na bezpłatne badanie żył w sobotę 24 czerwca od 9 rano do 2 po południu w Niles przy 7437 N. Harlem. Dodartkowe informacje pod nr. tel.: 847- 983 -0445.

   

 • YORKVILLE ZAPRASZA NA OBCHODY BOŻEGO CIAŁA

  Serdecznie zapraszamy Polonię na uroczystości Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy w Niedzielę 18-go czerwca 2017 o godz. 12 w południe do Ośrodka Młodzieżowego PNA Camp w Yorkville, IL. Wjazd i parking bezpłatny. Organizatorzy: Koło Ratułów  i Koło Czerwienne.

 • KOLONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W POLSCE

  Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce w partnerstwie z Fundają Języków Obcych Linguae Mundi, proponuje wakacyjny wypoczynek w Warszawie dla młodzieży w wieku 13-17 lat w pierwszej połowie lipca od 1-14 lipca. Koszt dwutygodniowego obozu wynosi 2,100 złotych. Nie dolarów a złotych! Natomiast w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska„  Zrzeszenie Nauczycieli Polskich organizuje kolonie dla dzieci w wieku  od 10-18 lat w Pułtusku pod Warszawą w drugiej połowie lipca od 16go do 29go. Koszt, który ponoszą rodzice to  bilet lotniczy. Ofertą są zorganizowane zajęcia  zapewniające bogaty program edukacyjny w połączeniu z turystką, zajęciami sportowymi i rozrywką pod nadzorem wychowawców i wyspecjalizowanych trenerów. Zachęcamy zarówno nauczycieli jak i uczniów szkół polonijnych do wzięcia udziału w integracyjnym obozie połączonym z wakacyjną przygodą. Informacji udziela Renata Rudnicki tel. 847-912-4193.