Z kortów tenisowych: Porażka Igi Świątek

24 czerwca 2026

Iga Świątek odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA 500 na trawiastych kortach w niemieckim Bad Homburg. Najwyżej rozstawiona tenisistka, która w ostatniej edycji tej imprezy dotarła do finału, przegrała z Amerykanką Emmą Navarro 5:7, 6:2, 3:6. W pierwszej rundzie w Bad Homburg odpadła Magdalena Fręch, która przegrała z rozstawioną z numerem szóstym Japonką Naomi Osaką 4:6, 1:6.

Katarzyna Kawa awansowała do finału kwalifikacji wielkoszlemowego tenisowego Wimbledonu. W półfinale Kawa (121 WTA) wygrała z Włoszką Lucrezią Stefanini (163 WTA) 6:4, 2:6, 6:2. W spotkaniu o udział w turnieju głównym Polka zagra z Amerykanką Kaylą Day (138 WTA), która w półfinale pokonała Rosjankę Erikę Andriejewą (238 WTA) 6:2, 6:2.

PARTNERZY