Beata Kociołek

Serwisy informacyjne

Przygodę zwaną życiem rozpoczęła 15 sierpnia w Krynicy Górskiej. Jak przystało na córkę nauczycielki po szczeblach naukowych pięła się stopniowo od przedszkola począwszy, poprzez szkołę podstawową I dalej III LO w Nowym Sączu, by w końcu zasmakować studenckiego życia na sławnym Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (do grodu Kraka ma wyjątkowy sentyment. aaaach.) Zgodnie ze swoimi zamiłowaniami wybrała kierunek niezbyt kobiecy – historie. Pasjonuje się okresem II wojny światowej ( tej tez dotyczyła jej praca magisterska) oraz dziejami dyplomacji światowej. W trakcie studiów odkryła jeszcze jedno zamiłowanie dziennikarskie. Jako, że zawsze lubiła pisać (to zasługa Szanownego Polonisty z ogólniaka, który zadawał dziwne tematy wypracowań, jak choćby Szklana kula, Ludzie w pociągu czy Gdybym była kobietą chyba nią jest) zaryzykowała i spróbowała swoich sił w raczkującym wówczas radiu Echo w Nowym Sączu. Po blisko rocznej współpracy z sądecka rozgłośnią kupiła bilet do USA . Znalazła się w Detroit , gdzie przez blisko 5 lat współpracowała z Radiem Polonia. Jesienne wiatry sprowadziły ją na drogę prowadzącą do Chicago. I tak oto znalazła się w tym wyjątkowo Polskim mieście po tej stronie Oceanu.

 

Muzyka tylko dobra I mila dla ucha, uwielbia wypady do opery.

Lubi prawdę nawet najgorszą, ceni szczerość I zaufanie, wciąż się uczy, wiec lubi dobre rady, a do tego jeszcze polskie poczucie humoru. Uwielbia długie spacery z czekoladową labradorką Ines.

Nie lubi braku zasad moralnych.

Hobby historia, góry, radio, góry, pisanie czegoś tam (na razie do szuflady) , góry. I gotowanie (zwłaszcza potraw al-a Beata) czy było, ze kocha góry- a najbardziej Tatry?

Życiowe motto nowy dzień nowe możliwości.

E-mail: beata@wietrzneradio.com

PARTNERZY