Były letni stażysta Komendy Policji w Gary złożył pozew federalny przeciwko byłemu komendantowi Jamesowi W. Bondowi

26 czerwca 2026

Były letni stażysta Komendy Policji w Gary złożył pozew federalny przeciwko byłemu komendantowi Jamesowi W. Bondowi oraz władzom miasta.

Twierdzi, że jako 17-latek uczestniczący w miejskim programie letnich praktyk był nagabywany przez przełożonego, który miał wysyłać mu wiadomości o charakterze seksualnym i próbować umawiać się z nim poza godzinami pracy. W pozwie zarzucono również władzom Gary, że nie zapewniły nastolatkowi odpowiedniej ochrony, a po zgłoszeniu sprawy miały odsunąć go od obowiązków i izolować do końca stażu. Powód domaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 300 tys. dolarów. James W. Bond został już wcześniej oskarżony w sprawie dotyczącej nakłaniania nieletniego do przesyłania materiałów o charakterze seksualnym podczas miejskiego programu dla młodzieży. Został zdegradowany, stracił uprawnienia policyjne i przeszedł na emeryturę. Miasto Gary odmówiło komentarza, powołując się na toczące się postępowanie sądowe.

PARTNERZY