Giro d’Italia: 11. etap dla Schmida, Bernal nadal liderem

19 maja 2021

Szwajcar Mauro Schmid (fot.) z grupy Team Qhubeka ASSOS wygrał po ucieczce 11. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia – 162 km z Perugii do Montalcino. Drugie miejsce zajął Włoch Alessandro Covi (UAE-Team Emirates, +0:01), a podium uzupełnił Belg Harm Vanhoucke (Lotto Soudal, +0:26). Najlepszy z Polaków – Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS) uplasował się na 101. pozycji (+22:35). 128. – Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe, +23:25). Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje 11. w środę Kolumbijczyk Egan Bernal (INEOS Grenadiers) z przewagą 45 sekund nad Rosjaninem Aleksandrem Własowem (Astana – Premier Tech). Trzeci jest Włoch Damiano Caruso (Bahrain – Victorious, +1:12). 144. – Bodnar (+1:56:22), 156. – Wiśniowski (+2:03:32). W czwartek 12. etap o długości 212 km. Start w Sienie, meta – w miejscowości Bagno di Romagna.