Tour de Pologne: João Almeida zwycięzcą czwartego etapu

12 sierpnia 2021

Portugalczyk João Almeida z ekipy Deceuninck – Quick Step wygrał 4. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne – niespełna 160 km z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Mohorič (Bahrain – Victorious), a podium uzupełnił Włoch Andrea Vendrame (AG2R Citroën Team). Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) uplasował się na 4. pozycji. Almeida umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Portugalczyk ma osiem sekund przewagi nad Mohoričem oraz czternaście nad Włochem Diego Ulissim (UAE-Team Emirates). Czwarty w zestawieniu Kwiatkowski traci do lidera 21 sekund. W piątek piąty etap – niespełna 173 km z Chochołowa do Bielska-Białej. Wyścig zakończy się w niedzielę w Krakowie.