Tour de Pologne: Cavanga wygrał czasówkę w Katowicach. Awans Kwiatkowskiego na 3. miejsce

14 sierpnia 2021

Francuz Remi Cavanga (Deceuninck – Quick Step) wygrał 6. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W sobotę rywalizowano na 19 km odcinku indywidualnej jazdy na czas ze startem i metą w Katowicach. Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe) był trzeci, a Michał Kwiatkowski (FOT.) (INEOS Grenadiers) zajął 5. miejsce i awansował na 3. pozycję w generalnej klasyfikacji. Liderem pozostaje Portugalczyk Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Cavanga wyprzedził o 13 sekund Almeidę, a o 16 sekund Bodnara. Kwiatkowski stracił do zwycięzcy 19 sekund. W generalnej klasyfikacji Almeida ma 26 sekund przewagi nad Słoweńcem Matejem Mohoricem (Bahrain – Victorious) i 33 sekundy nad Kwiatkowskim. W niedzielę ostatni etap z Zabrza do Krakowa – 145 km.