Vuelta a Espana: Rein Taaramäe wygrał 3. etap i został liderem

16 sierpnia 2021

Estończyk Rein Taaramäe z grupy Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux wygrał trzeci etap i został liderem klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Na trasie z Santo Domingo de Silos do Espinosa de los Monteros (203 km) drugi, ze stratą 21 sekund, był Amerykanin Joe Dombrowski (UAE Team Emirates). Trzecie miejsce, ze stratą 36 sekund, zajął Francuz Kenny Elissonde (Trek-Segafredo). Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął 51. miejsce ze stratą 3:31. Taaramäe w klasyfikacji generalnej wyprzedza Elissonde, który traci 25 sekund. Trzeci jest tracący 30 sekundy Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma). Majka jest 55. ze stratą 3:57. We wtorek 4. etap – 164 kilometry z Burgo de Osma do Molina de Aragón. Vuelta a Espana potrwa do 5 września.