Europejskie puchary w piłce nożnej

19 sierpnia 2021

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe ze Slavią Praga 2:2 (2:2) w pierwszym meczu czwartej – decydującej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Warszawianie prowadzili od 20. minuty po golu Mahira Emrelego. Wyrównał w 33. minucie Alexander Bah. Cztery minuty później dla legionistów trafił Josip Juranović, efektownie uderzając sprzed pola karnego. Slavia znów jednak wyrównała – gdy w doliczonym czasie pierwszej połowy (45+3. min) bramkę zdobył Lukas Masopust. Rewanż – 26 sierpnia w Warszawie.

Niespodzianka i zwycięstwo wicemistrzów Polski. Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w Bielsku-Białej z belgijskim Gentem 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji do Conference League. Jedynego gola strzelił w 64. minucie kapitan Rakowa – Andrzej Niewulis. Rewanż – 26 sierpnia w Belgii.