Eliminacje MŚ: Rekord Ronaldo, zwycięstwo Portugalii, remis Francji

1 września 2021

Ozdobą środowych meczów 4. kolejki kwalifikacji do piłkarskich mistrzostw świata był światowy rekord liczby goli w reprezentacji, który ustanowił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył dwie bramki w wygranym 2:1 meczu z Irlandią, dzięki czemu ma już w kadrze 111 trafień – o dwa więcej niż dotychczasowy współrekordzista, Irańczyk Ali Daei. Spotkanie było pełne emocji – Portugalia do 89. minuty przegrywała 0:1, wtedy jednak Ronaldo najpierw wyrównał, a kilka minut później zapewnił zwycięstwo. W innym meczu grupy A, Luksemburg wygrał z Azerbejdżanem 2:1. W tabeli prowadzą Portugalczycy (10 pkt) – trzy punkty przed Serbami, cztery przed Luksemburczykami. W grupie D niespodzianki. Mistrzowie świata – Francuzi tylko zremisowali 1:1 z Bośnią i Hercegowiną. Z kolei ostatni w tabeli Kazachstan zremisował 2:2 z Ukrainą. Na czele tabeli Francja (8 pkt) – cztery punkty przed Ukrainą, sześć przed Finlandią, Bośnią i Kazachstanem. W grupie F Duńczycy wciąż z kompletem zwycięstw – tym razem pokonali 2:0 Szkotów. W innych meczach, Mołdawia uległa Austrii 0:2, a Wyspy Owcze przegrały z Izraelem 0:4. Liderem Dania (12 pkt) z przewagą pięciu punktów nad Izraelem i Austrią. W grupie G Norwegia zremisowała 1:1 z Holandią, Turcja zremisowała 2:2 z Czarnogórą, a Łotwa pokonała Gibraltar 3:1. W tabeli prowadzi Turcja (8 pkt), która ma punkt przewagi nad Holandią, Czarnogórą i Norwegią. Z kolei w grupie H remis Rosji z Chorwacją 0:0, remis Słowenii ze Słowacją 1:1 i zwycięstwo Malty nad Cyprem 3:0. Na czele Chorwaci (7 pkt), tyle samo punktów mają Rosjanie, punkt tracą Słowacy.