Eliminacje MŚ 2022: Remis Meksyku; pierwsze wygrane USA i Kanady

9 września 2021

Piłkarze Meksyku zremisowali na wyjeździe z Panamą 1:1 (0:1) w eliminacjach mistrzostw świata Katar 2022, w strefie Ameryki Północnej i Karaibów. Goście, którzy w dwóch poprzednich meczach odnieśli zwycięstwa, przegrywali od 28. minuty i gola Rolando Blackburna. W 76. minucie punkt Meksykanom zapewnił Jesus Corona, który na co dzień występuje w FC Porto. Meksyk po raz pierwszy nie wygrał w tych eliminacjach; pierwsze zwycięstwa odniosły natomiast Stany Zjednoczone i Kanada, które oba poprzednie spotkania zremisowały. Amerykanie rozbili na wyjeździe Honduras 4:1 (0:1) – gospodarze prowadzili od 27. minuty i gola Brayana Moyi, ale 3 minuty po przerwie wyrównał Antonee Robinson, a kolejne bramki padły w ostatnim kwadransie: Ricardo Pepi (75’), Brendan Aaronson (86’) i Sebastian Lletget (93’). Piłkarze Kanady wygrali natomiast w Toronto z Salwadorem 3:0 (2:0) po golach Atiby Hutchinsona (6’), Jonathana Davida (11’) i Tajona Buchanana (59’). W czwartym spotkaniu Kostaryka zremisowała u siebie z Jamajką 1:1 (1:0). Jamajczycy zdobyli pierwszy punkt w tej fazie eliminacji. W tabeli kwalifikacji strefy Ameryki Pn. i Karaibów prowadzi Meksyk (7 punktów) przed USA, Kanadą i Panamą (po 5 pkt.); dalej są Kostaryka, Honduras i Salwador (po 2), a stawkę zamyka Jamajka (1). Kolejne mecze 8 października: Meksyk zagra z Kanadą, USA z Jamajką, Panamę czeka wyjazd do Salwadoru, a Honduras podejmuje Kostarykę. Z tej strefy awans do finałów MŚ bezpośrednio wywalczą 3 zespoły, a czwarty zagra w barażu.