Tour of Britain i wyścig dookoła Serbii

10 września 2021

Belgijski kolarz Wout Van Aert z grupy Jumbo-Visma wygrał szósty etap (198 km Carlisle-Gateshead) wyścigu Tour of Britain. Drugie miejsce, po finiszu z grupy, zajął lider klasyfikacji generalnej – Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos), a trzeci był Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Michał Kwiatkowski był 18. (Ineos, +10 sek.), Łukasz Owsian 25. (Arkéa-Samsic, +10 sek.), a Michał Paluta 39. (Global 6 Cycling, +3:18). Hayter prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi, ze stratą dwóch sekund, jest Van Aert, a trzeci jest, tracący 21 sekund, Alaphilippe. Owsian jest 19. (+3:31), Paluta 30. (+7:47), a Kwiatkowski 31. (+8:03). Wyścig potrwa do niedzieli.

Reprezentant gospodarzy Jovan Divnić wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Serbii (144 km Mionica-Čačak). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który w piątek był 28 (+42 sek.).  Drugie miejsce na mecie drugiego etapu zajął Serb Dušan Kalaba (+2 sek.), a trzeci był Turek Halil İbrahim Doğan (+2 sek.). Dziewiąty był Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski, +42 sek.), a czternaste miejsce zajął Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski, +42 sek.). Banaszek jest liderem klasyfikacji generalnej. Drugi jest Słoweniec Tilen Finkšt (Ljubljana Gusto Santic, +7 sek.), natomiast trzecie miejsce zajmuje Białorusin Jauhien Sobal (Minsk Cycling Club, +7 sek.).