ME: Brązowy medal drużyny florecistów

21 czerwca 2022

Polscy floreciści w składzie: Michał Siess, Andrzej Rządkowski, Leszek Rajski i Adrian Wojtkowiak zdobyli w drużynie brązowy medal szermierczych mistrzostw Europy, które odbywają się w tureckiej Antalyi. W decydującym meczu biało-czerwoni pokonali Hiszpanów 45:29. Wcześniej podopieczni trenera Radosława Glonka w 1/8 finału pokonali Austriaków 45:29, a w ćwierćfinale Niemców 44:40. W meczu o awans do finału przegrali z Francuzami 36:42. We wtorek walczyły także szpadzistki. Polki zajęły siódme miejsce. Reprezentanci Polski mają już trzy brązowe medale. Wcześniej w indywidualnych turniejach wywalczyły krążki tego koloru: szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk i szablistka Zuzanna Cieślar. W środę ostatniego dnia zawodów drużynowe zmagania szpadzistów i szablistek.