Pekin 2022: Zbigniew Bródka i Artur Janicki odpadli w półfinałach wyścigu ze startu wspólnego panczenistów

19 lutego 2022

Zbigniew Bródka i Artur Janicki odpadli w półfinałach wyścigu ze startu wspólnego panczenistów na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Mistrz olimpijski z Soczi z 2014 był ostatni w swoim półfinale, Janicki zajął 11 miejsce i też nie zakwalifikował się do decydującego biegu. W finale zameldowało się ośmiu zawodników z każdego z półfinałów. Złoty medal zdobył Belg Bart Swings.

Irene Schouten zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w łyżwiarskim wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Ivanie Blondin, a brązowy Włoszka Francesca Lollobrigida. Magdalena Czyszczoń zajęła 10. pozycje, a Karolina Bosiek upadła i ostatecznie nie została sklasyfikowana.

Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Aleksander Bolszunow zdobył złoty medal w biegu narciarskim techniką dowolną na 30 km. Srebro wywalczył jego rodak Iwan Jakimuszkin, a brąz Norweg Simen Hegstad Krueger. Bieg miał się odbywać na dystansie 50 km, ale został skrócony do 30 ze względu na warunki atmosferyczne. Dominik Bury był 30., a Mateusz Haratyk 50.