LM: Manchester City i Inter Mediolan w półfinałach!

19 kwietnia 2023

Manchester City awansował do półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinału Manchester City zremisował na wyjeździe z Bayernem Monachium 1:1 (0:0). Wynik w 57 minucie otworzył napastnik Manchesteru City – Erling Haaland. W 83 minucie – po rzucie karnym – wyrównał Joshua Kimmich. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem City 3:0. W półfinale Manchester City zagra z broniącym trofeum Realem Madryt.

Piłkarze Interu Mediolan awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Inter zremisował z Benficą Lizbona 3:3 (1:1). Gole dla gospodarzy strzelili Nicolo Barella (14′), Lautaro Martinez (65′) i Joaquin Correa (78′). Bramki dla zespołu z Portugalii zdobyli Fredrik Aursnes (38′), Antonio Silva (86′) oraz Petar Musa (90+5′). Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Włoch 2:0. Półfinałowym rywalem Interu będzie jego najbliższy ligowy sąsiad A.C. Milan.