ABW zajęło się sprawą włamania na mailowe konto Michała Dworczyka

9 czerwca 2021

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdzi sprawę podejrzenia włamania na konta mailowe Michała Dworczyka. Wczoraj szef Kancelarii Premiera poinformował, że konta mailowe jego i jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych padły ofiarą hakerskiego ataku.

 

Rzecznik ministra – koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział , że służby sprawdzają sprawę. „W czasie działań ABW będą podejmowane czynności mające na celu analizę tej sytuacji i ustaleń, które zostały zawarte w oświadczeniu pana ministra Dworczyka” – powiedział Żaryn. Zaznaczył, że na tym etapie nie może mówić o szczegółach prowadzonych działań. Szef KPRM wydał oświadczenie w sprawie ataku hakerskiego. Poinformował w nim, że służby specjalne prowadzą działania wyjaśniające w związku z doniesieniami o włamaniu na jego konto mailowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych.

„Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny. Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści” – napisał Michał Dworczyk w komunikacie umieszczonym na twitterze.

Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że celem tego typu ataków jest dezinformacja. „Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Rosji i Białorusi jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje” – napisał w oświadczeniu Michał Dworczyk.

PARTNERZY