AO: Porażka Igi Świątek w 3. rundzie! Awans Huberta Hurkacza

20 stycznia 2024

Iga Świątek odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Liderka światowego rankingu przegrała z Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6. Dla 19-latki to największy sukces w karierze. Po raz ostatni Świątek doznała porażki na tak wczesnym etapie imprezy Wielkiego Szlema w 2022 roku na Wimbledonie. W sobotę do 1/8 finału turnieju mężczyzn awansował Hubert Hurkacz. Polak pokonał Francuza Hugo Humberta (21.) i o ćwierćfinał zmierzy się z jego rodakiem Arthurem Cazaux.

Jan Zieliński awansował do 1/8 finału gry podwójnej Australian Open. Rozstawieni z numerem 7. Polak i Monakijczyk Hugo Nys pokonali Australijczyków Maksa Purcella i Jordana Thompsona 6:3, 6:7 (5-7), 6:1. O ćwierćfinał finaliści ubiegłorocznego Australian Open zmierzą się z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem.

Jan Zieliński awansował do drugiej rundy gry mieszanej Australian Open. Rozstawieni z „trójką” Polak i grająca z nim w parze Tajwanka Su-Wei Hsieh pokonali Australijczyków Kimberly Birrell i Johna Peersa 6:2, 6:2. O ćwierćfinał Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński zmierzą się z Holenderką Demi Schuurs i Monakijczykiem Hugo Nysem. Zieliński i Nys tworzą parę w deblu i są już w 1/8 finału.

PARTNERZY