ATP w Bazylei: Porażka Hurkacza w finale

29 października 2023

Hubert Hurkacz bez powodzenia w finale halowego tenisowego turnieju ATP w Bazylei. Rozstawiony z „czwórką” Polak przegrał z turniejową „szóstką” – Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem 6:7 (3-7) i 6:7 (5-7). Spotkanie trwało blisko dwie godziny. Dla Hurkacza był to trzeci finał w sezonie, ale pierwszy przegrany – wcześniej wygrał turnieje w Marsylii i Szanghaju. Wrocławianin wciąż jest w grze o przepustkę do turnieju mistrzów ATP Finals, który odbędzie się w połowie listopada w Turynie. Po imprezie w Bazylei zajmuje 10. miejsce w rankingu Race, na podstawie którego ośmiu najlepszych graczy zakwalifikuje się do finałów sezonu.

Jan Zieliński Hugo Nys przegrali w finale debla halowego tenisowego turnieju ATP w Bazylei. Polak i Monakijczyk musieli uznać wyższość Meksykanina Santiago Gonzaleza i Francuza Edouarda Roger-Vasselina, przegrywając 7:6(10-8), 6:7(3-7), 1:10. W finale singla w Szwajcarii Hubert Hurkacz zmierzy się z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem.