Australian Open: Zwycięstwa Igi Świątek i Huberta Hurkacza w 1. rundzie

16 stycznia 2023

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy tenisowego Australian Open. Na inaugurację turnieju w Melbourne w dwóch setach pokonała Jule Niemeier. Pierwszy set Polka wygrała 6:4, ale w drugim długo prowadziła Niemka. Przy stanie 5:3 gra toczyła się na przewagi. Jednak Świątek wybroniła się, a po kilku minutach przełamała serwis Niemeier, doprowadzając do remisu 5:5. 21-latka z Raszyna wróciła do dobrej gry, zwyciężając w tej partii 7:5, a w całym meczu 2:0. Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Kolumbijka Camila Osorio.

Pierwszym polskim tenisistą, który zaprezentował się publiczności w tegorocznym Australian Open był Hubert Hurkacz. W inauguracyjnej rundzie turnieju w Melbourne rozstawiony z numerem 10. zawodnik pokonał Hiszpana Pedro Martineza 7:6 (7-1), 6:2, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 49 minut. Kolejnym rywalem Hurkacza będzie Lorenzo Sonego. 27-letni Włoch w 1. rundzie pokonał Portugalczyka Nuno Borgesa 7:6 (7-4), 6:3, 6-7 (6-8), 6:1. W czterech dotychczasowych meczach z Polakiem Sonego odniósł trzy zwycięstwa. W 2. rundzie Australian Open jest już obrońca tytułu. Hiszpan Rafael Nadal wygrał z Brytyjczykiem Jackiem Draperem 7:5, 2:6, 6:4, 6:1.