Bartłomiej Wdowik przeszedł z Jagiellonii do SC Braga

27 czerwca 2024

Bartłomiej Wdowik został nowym piłkarzem SC Braga. Jednokrotny reprezentant Polski trafił do klubu portugalskiej ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok. Umowa 23-letniego obrońcy będzie obowiązywać do 2028 roku. Wdowik trafił do Jagiellonii z Odry w styczniu 2020 roku. W minionym sezonie wystąpił w 34 ligowych spotkaniach i strzelił dziesięć goli. Przyczynił się do zdobycia przez zespół z Podlasia historycznego mistrzostwa Polski. SC Braga to czwarta drużyna poprzedniego sezonu portugalskiej ekstraklasy. Nowy zespół Polaka wystąpi w eliminacjach Ligi Europy. W II rundzie zagra z izraelskim Maccabi Petach Tikwa.

Luka Zahovič został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Słoweniec podpisał kontrakt z klubem ekstraklasy do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia. Ostatnio bronił barw Pogoni Szczecin. W minionym sezonie 28-letni napastnik rozegrał 19 spotkań i strzelił jednego gola.

Dawid Abramowicz został nowym piłkarzem Puszczy Niepołomice. 33-letni obrońca przeszedł do drużyny z województwa małopolskiego na zasadzie transferu definitywnego z Radomiaka Radom. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia. Dla Abramowicza jest to powrót do Puszczy, w której grał w sezonie 2015/16. Ostatnie trzy i pół roku spędził w Radomiaku. W minionym sezonie strzelił dwa gole w 34 ligowych meczach.

Grek Vasilios Sourlis został nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa. 21-letni pomocnik trafił do klubu ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z rodzimego Asterasu Tripolis. Podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. W minionym sezonie greckiej ekstraklasy Sourlis wystąpił w 16 spotkaniach. W przeszłości bronił również barw Olympiakosu Pireus i holenderskiej Fortuny Sittard. Jest młodzieżowym reprezentantem kraju.

PARTNERZY

single.php