Bayern lepszy od Bayeru, 2 gole Roberta Lewandowskiego

17 października 2021

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Beyerem Leverkusen 5:1 (5:0) w hicie 8. kolejki piłkarskiej niemieckiej Bundesligi. Dwa pierwsze gole dla „Bawarczyków” strzelił Robert Lewandowski – odpowiednio w 4. i 30. minucie. Kapitan reprezentacji Polski ma już 9 ligowych trafień w tym sezonie i zrównał się w klasyfikacji strzelców z liderującym od soboty w tym zestawieniu Norwegiem Erlingiem Haalandem. „Lewy” przebywał na boisku do 64. minuty, bo trener Bayernu Julian Nagelsmann postanowił dać mu odpocząć przed środowym pojedynkiem w Lidze Mistrzów z Benficą Lizbona. Dla klubu z Monachium ponadto bramki zdobyli Thomas Müller (34′) i Serge Gnabry, który podobnie jak Lewandowski dwukrotnie trafił do siatki rywali (35′, 37′). Honorowego gola dla gospodarzy w 55. minucie strzelił Patrik Schick. W drugim niedzielnym meczu FC Augsburg zremisował z Arminią Bielefeld 1:1 (1:0). W tabeli prowadzi Bayern (19 pkt.) przed Borussią Dortmund (18 pkt.) i Bayerem (16 pkt.).