Blisko połowa mieszkańców Chicago popiera działania burmistrz Lori Lightfoot

3 czerwca 2021

48 procent mieszkańców Chicago popiera działania burmistrz Lori Lightfoot – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Emerson College na zlecenie telewizji WGN. 39 procent respondentów ma negatywne zdanie na temat jej pracy a 13 procent nie ma na ten temat opinii.

 

Sondaż przeprowadzono na półmetku kadencji Lightfoot, krytykowanej między innymi za wzrost przemocy w Chicago. Uczestnicy tego samego badania zostali zapytani czy ufają burmistrz. 61 procent odpowiedziało, że tak a 39 procent przyznało, że nie ma do niej zaufania. Największe poparcie Lori Lightfoot ma wśród młodych mieszkańców Wietrznego Miasta. 64 procent osób w wieku od 18 do 34 lat popiera jej decyzje. Z kolei najwięcej zastrzeżeń maja do niej mieszkańcy w wieku od 35 do 49 lat. Aż 59 procent z nich nie aprobuje jej działań.

Uczestników tego samego sondażu poproszono też o ocenę gubernatora Illinois i prezydenta USA. J.B. Pritzker, który w przyszłym roku będzie ubiegał się o reelekcję może liczyć na poparcie 64 proc. mieszkańców Chicago a 24 procent jest rozczarowanych jego rządami. Prezydenta Joe Bidena popiera z kolei 76 procent mieszkańców Wietrznego Miasta a 17 procent ma zastrzeżenia do jego decyzji. Sondaż został przeprowadzony od 31 maja do 1 czerwca wśród wyborców   zarejestrowanych w Chicago. W badaniu wzięło udział tysiąc osób.

PARTNERZY

single.php