Brytyjczyk Ethan Hayter wygrał 79. kolarski wyścig Tour de Pologne

5 sierpnia 2022

Brytyjczyk Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) wygrał 79. kolarski wyścig Tour de Pologne. Z kolei zwycięzcą siódmego, ostatniego etapu ze Skawiny do Krakowa (177,8 km) został Francuz Arnaud Démare (Groupama – FDJ), który po finiszu z peletonu wyprzedził drugiego Holendra Olava Kooija (Jumbo-Visma) oraz trzeciego Niemca Phila Bauhausa (Bahrain – Victorious). Najlepszy z Polaków – Stanisław Aniołkowski (reprezentacja Polski) – minął linię mety jako 13. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Holender Thymen Arensman (Team DSM, +11 sek.), a trzecie Hiszpan Pello Bilbao (Bahrain – Victorious, +18 sek.). Najwyżej z polskich kolarzy został sklasyfikowany Jakub Kaczmarek (reprezentacja Polski, +1:38), który zajął ostatecznie 28. miejsce. Kamil Małecki (Lotto Soudal) stracił na ostatnim etapie koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Tymczasem klasyfikację najaktywniejszych zawodników wygrał Patryk Stosz (reprezentacja Polski).