Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego, Bayern pokonał Greuther Fürth

20 lutego 2022

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 4:1 (0:1) meczu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Greuther Fürth. Kapitan reprezentacji Polski, który rozegrał całe spotkanie, wpisywał się na listę strzelców w 47. i 82. minucie. 33-letni napastnik w tym sezonie Bundesligi ma na swoim koncie 28 trafień. Gola dla „Gwiazdy Południa” strzelił również Kameruńczyk Éric Maxim Choupo-Moting (90+1′), a samobójcze trafienie dołożył obrońca gości Sebastian Griesbeck (61′). Jedyną bramkę dla Greuther Fürth zdobył w 47. minucie Szwed Branimir Hrgota. Szesnaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła Borussia Dortmund, która pokonała Borussię Monchengladbach 6:0 (2:0). Dwa gole strzelił Marco Reus (26′, 82′), a po jednym dołożyli Holender Donyell Malen (32′), Marius Wolf (70′), Youssoufa Moukoko (74′) i Emre Can (90+1′ – karny). W innym niedzielnym spotkaniu Hertha BSC uległa RB Lipsk 1:6 (0:1).