Bundesliga: Dwa gole Lewandowskiego, Bayern wygrał z Unionem

19 marca 2022

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 4:0 (3:0) meczu 27. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Unionem Berlin. Kapitan reprezentacji Polski tuż przed przerwą wykorzystał rzut karny (45′), a kilka minut po zmianie stron ustalił wynik spotkania (47′). 33-letni napastnik, który rozegrał całe spotkanie, ma na swoim koncie 31 bramek w tym sezonie Bundesligi. Oprócz Lewandowskiego, na listę strzelców wpisali się Francuzi: Kingsley Coman (16′) i Tanguy Nianzou (25′). W pozostałych spotkaniach: SpVgg Greuther Fürth zremisowało bezbramkowo z Freiburgiem, Hertha BSC (Marcel Lotka poza kadrą meczową) pokonała Hoffenheim 3:0 (1:0), FSV Mainz zwyciężyło Arminię Bielefeld 4:0 (1:0), a Stuttgart wygrał z Augsburgiem (cały mecz Rafała Gikiewicza, Robert Gumny na ławce rezerwowych) 3:2 (1:2).