Chicago: Lamont Robinson kontynuuje starania w celu wprowadzenia wcześniejszej godziny policyjnej w okolicach miejskich plaż

2 lipca 2024

Radny z 4. okręgu kontynuuje starania w celu wprowadzenia wcześniejszej godziny policyjnej w okolicach miejskich plaż. Lamont Robinson dostał do rąk w ostatnim czasie mocny argument w postaci kilku incydentów z bronią palną, które miały miejsce w pobliżu 31. Street Beach.

Swój pomysł wprowadzenia godziny policyjnej dla niepełnoletnich bez opieki Robinson forsuje już od kilku tygodni. Do tej pory spotykał się jednak z brakiem zrozumienia ze strony miejskich urzędników, którzy tłumaczyli, że same rozwiązania prawne nie wystarczą, a potrzebne są jeszcze zasoby, które pozwolą na egzekwowanie przepisów. Tych z kolei nie ma. Bardzo prawdopodobne, że nastawienie władz miasta zmieni się po ostatnich incydentach, w wyniku których obrażenia od broni palnej odniosło co najmniej 5 osób. Wszystkie miały miejsce po 10.00 wieczorem, a ostatnie z nich w ubiegły weekend, kiedy nastolatka ruszyła z nożem na uzbrojoną w pistolet kobietę. Dystrykt Parków Miejskich przypomina, że godzina policyjna obowiązuje od 11.00 w nocy. Radny Robinson chce, aby rozpoczynała się dwie godziny wcześniej i zapowiada rozmowy z urzędnikami w celu zdobycia środków na ochronę i patrole, które będą sprawdzały, czy jest przestrzegana.

PARTNERZY

single.php