Chicagowska kronika policyjna

19 czerwca 2022

Chicagowska policja prosi o zgłaszanie podejrzanej aktywności. Apel wystosowano przed weekendem podczas którego odbędą się imprezy poprzedzające Paradę Równości. Odbędzie się ona w niedzielę 26 czerwca. W sobotę obchody rozpocznie Pridefest w dzielnicy Northalsted.  Policja uprzedziła też mieszkańców, że powinni spodziewać się wzmożonego ruchu i przygotować się na zamknięcie niektórych ulic zwłaszcza na trasie parady.

Od przyszłego tygodnia prywatna firma ochroniarska będzie patrolować chicagowskie dzielnice Beverly, Morgan Park i Mount Greenwood. Ochroniarze nie będą uzbrojeni. Nie będą też interweniować ale w przypadku podejrzanej aktywności poinformują policję. To kolejne dzielnice które zdecydowały się zatrudnić prywatną firmę ochroniarską z powodu wzrostu przestępczości w Chicago. Mieszkańcy są zaniepokojeni wzrostem nie tylko liczby kradzieży samochodów (carjackings) ale także napadów nie głównie tle rabunkowym. Napastnicy są uzbrojeni i agresywni.

W piątek wieczorem padły strzały w centrum handlowym Bourbonnais’ Northfield Square. Zarządzono ewakuację. Policja poinformowała, ze nikt nie został ranny. Jak powiedział komisarz departamentu policji  Bradley, Don Barber doszło jedynie do – jak to ujął – kryminalnych uszkodzeń. Dodał, że był to odizolowany incydent i nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Świadkowie zdarzenia powiedzieli, że słyszeli kilka strzałów. Przed zdarzeniem w centrum handlowym pojawiły się napisy „zakaz wstępu” skierowany do członków klubów samochodowych, którzy wybrali sobie parking Bourbonnais’ Northfield Square Mall na miejsce zgromadzeń. To centrum handlowe oddalone jest od Chicago o prawie 60 mil.

PARTNERZY