Chicagowska kronika policyjna

13 listopada 2022

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie strzałów jakie miały paść w miniony piątek na parkingu centrum handlowego Yorktown Center Shopping Mall w Lombard. Do incydentu doszło około 4:30 po południu w pobliżu Ring Road. We wpisie na Twitterze departament policji Lombard zapewnił, że nie ma aktywnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego. Centrum handlowe nie zostało zamknięte i działało zgodnie z grafikiem. W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające.

Jedna osoba zginęła a jedna została ranna podczas próby rabunku sklepu spożywczego w chicagowskiej dzielnicy South Shore. Do zdarzenia doszło w miniony piątek około 6:20 wieczorem przy 2600 East 73-rd Street. Z informacji podanych przez policję wynika, że do sklepu wszedł uzbrojony mężczyzna, który chciał się dopuścić  kradzieży. Wówczas jeden z klientów, który miał broń a także pozwolenie na nią czyli kartę FOID postrzelił rabusia. Ten jednak zdążył strzelić do 64-letniego pracownika sklepu, który został ranny w klatkę piersiową. Mężczyznę w krytycznym stanie zabrano do University of Chicago Hospital. Rabuś z kolei zginął na miejscu. Policja podała, że klient, który go zastrzelił nie odniósł obrażeń. W sprawie wszczęto śledztwo.

Wypadkiem zakończył się w miniony piątek rano pościg policji stanowej Illinois za skradzionym samochodem. Funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód w dzielnicy Cicero. Próbowali zatrzymać auto ale bezskutecznie. Kierującym nim mężczyzna zjechał na autostradę I-55 w pobliżu ulicy Loomis w rejonie Bridgeport. Skradzione auto uderzyło w tył radiowozu gdy policjanci próbowali je zatrzymać. Dwóch podejrzanych przewieziono do lokalnego szpitala. Śledztwo w sprawie prowadzi departament policji Cicero.

PARTNERZY