Chicagowska kronika policyjna

22 stycznia 2023

Na autostradzie I-55 doszło do wypadku z udziałem dwóch szkolnych autobusów. Czterech uczniów z niegroźnymi obrażeniami zabrano do szpitala. Wypadek miał miejsce w miniony piątek około 10:15 rano na pasach I-55 w kierunku południowym w pobliżu drogi numer 83 w powiecie DuPage. Po pozostałych uczniów wysłano autobusy zastępcze. Policja stanowa Illinois podała, że autobusy biorące udział w kolizji nie uległy zbytniemu uszkodzoniu, jednak je odholowano. W sprawie wypadku wszczęto postępowanie wyjaśniające.

12-latek został przypadkowo postrzelony w sklepie na stacji benzynowej w południowej dzielnicy Chicago. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Doszło do niego w piątek tuż po północy przy 1400 East 87. ulicy. Policja potwierdziła, że członek rodziny nastolatka próbował wyjąć pistolet z kieszeni spodni kiedy nagle padł strzał. 12-latek został postrzelony w lewą rękę. Zabrano go w dobrym stanie do Comers Children’s Hospital. Policja zarekwirowała broń. Jej właściciel, 61-letni Martin Guest został oskarżony o lekkomyślne wystrzelenie z broni palnej i  bezprawne użycie broni.

Zmarł mężczyzna postrzelony w ubiegłym tygodniu przez policjantkę podczas próby napadu rabunkowego. Departament policji Chicago poinformował, że do zdarzenia doszło w środę około 1 po południu przy 1300 West 90. ulicy. Funkcjonariuszka, która nie była na służbie wyciągnęła broń, wcześniej powiedziała, że jest policjantką. Między nią a napastnikiem doszło do szarpaniny. 39-letni Leevon Smith próbował chwycić broń policjantki, padły strzały. Mężczyzna został poważnie ranny. Zabrano go do Advocate Christ Medical Center. Zmarł w piątek o 7 rano. Cywilne Biuro Odpowiedzialności Policji (COPA) prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny, a policjantka zgodnie z protokołem została oddelegowana na 30 dni do pracy administracyjnej.

PARTNERZY