Chicagowska kronika policyjna

7 września 2023

Do tragicznego zdarzenia doszło w świąteczny weekend nad Pearl Lake w South Beloit. Podczas kąpieli w jeziorze utonął 6-letni chłopiec. Zaginięcie chłopca zauważono około 3-ciej po południu. Dziecko przebywało nad jeziorem ze swoją rodziną, gdy nagle w czasie kąpieli zniknęło pod wodą. Natychmiast zarządzono opuszczenie kąpieliska przez wszystkich obecnych, a jeden ze świadków zdarzenia zanurkował w miejscu, gdzie ostatni raz widziano chłopca. Udało mu się go wyciągnąć z wody i rozpoczęto akcję resuscytacyjną. Przejęli ją wezwani na miejsce ratownicy, którzy odwieźli poszkodowanego do szpitala. Około 6-tej po południu poinformowano, że nie udało się uratować życia chłopcu. W sprawie zdarzenia dochodzenie prowadzi policja z South Beloit.

Do brutalnego napadu na studentkę Uniwersytetu Wisconsin doszło w niedzielę w centrum Madison. Kobieta ze śladami poważnego pobicia i napastowania seksualnego została znaleziona wcześnie rano na chodniku. Poszkodowaną w krytycznym stanie, z obrażeniami zagrażającymi życiu przewieziono do lokalnego szpitala. W trakcie dochodzenia policjanci przeglądali nagrania z monitoringu, które pozwoliły im wytypować podejrzanego. Okazał się nim 26-letni Brandon Thompson. Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o napaść seksualną pierwszego stopnia i brutalną napaść.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Chicago pozwoliła na uratowanie życia ludziom, którzy przedawkowali narkotyki tuż przed posterunkiem w dzielnicy Harrison. Policjanci użyli Narcanu – substancji, która przeciwdziała skutkom przedawkowania. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Policjanci zostali poinformowani o dwóch mężczyznach, którzy znajdując się przed posterunkiem w Harrison nie dają znaków życia. Kiedy funkcjonariusze wyszli na zewnątrz próbowali ocucić poszkodowanych, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Wtedy podjęli decyzję o zastosowaniu lekarstwa. Jak poinformowali policjanci, poszkodowani odzyskali przytomność i zostali przewiezieni do szpitala Mount Sinai w dobrym stanie. Z wiadomości przekazanych później wynika, że obaj to migranci, prawdopodobnie z Wenezueli.

PARTNERZY