Chicagowska kronika policyjna

15 czerwca 2024

150 tysięcy dolarów nagrody wyznaczył Amerykański Urząd Pocztowy (United States Postal Inspection Service) za informacje w sprawie poszukiwanych trzech sprawców napadu na listonosza w Chicago. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Trzech rabusiów podbiegło około 3:30 po południu do listonosza w pobliżu ulic North Pine i West Race w dzielnicy Austin. Incydent został nagrany przez kamerę monitoringu. Sprawcy zabrali paczki. Policja podała rysopis poszukiwanych: to trzej czarnoskórzy mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Ubrani byli w czarne spodnie i czarne bluzy z kapturem. Jedna z bluz miała duży złoty emblemat na plecach. Zaznaczono, że poszukiwani mogą być uzbrojeni i niebezpieczni. Osoby posiadające informacje na ich temat proszone są o kontakt z USPIS pod numerem telefonu: 877-876-2455.

Mężczyzna został postrzelony w miniony piątek około 8:35 rano przed Whole Foods w Streeterville. Z informacji podanych przez chicagowską policję wynika, że 50-latek wdał się w kłótnię z nieznanym osobnikiem przed sklepem przy 200 East Grand Avenue. Nagle wyciągnął broń i postrzelił 50-latka w lewe ramię. Rannego zabrano do szpitala Northwestern. Jego stan lekarze określili jako dobry. Na miejscu policja znalazł broń, z której padł strzał. Napastnik zbiegł. Policja podała jednak wieczorem, że zatrzymano podejrzaną osobę i jest ona przesłuchiwana.

13-latek został zastrzelony w West Side. Kula ugodziła chłopca w głowę – podała chicagowska policja. Z jej ustaleń wynika, że w piątek około 8:30 wieczorem do stojącego na chodniku nastolatka na South Independence Boulevard w pobliżu West 13. ulicy podszedł nieznany osobnik i strzelił mu w głowę. Chłopca w krytycznym stanie zabrano do szpitala im. Strogera gdzie lekarze stwierdzili zgon. Policja wszczęła poszukiwania mordercy.

Co najmniej trzy osoby zostały ranne w wypadku na autostradzie I-355. Doszło do niego w miniony piątek około 7:15 wieczorem w pobliżu Boughton Road w Woodridge – poinformowała policja stanowa Illinois. Jedna z ciężarówek i samochód osobowy przewróciły się. Wszystkie pasy ruchu w kierunku północnym na I-355 zostały zamknięte w rejonie, gdzie doszło do wypadku. Do szpitala trafiły 3 osoby. Okoliczności wypadku ma ustalić wszczęte postępowanie wyjaśniające.

PARTNERZY

single.php