Chicagowska kronika policyjna

22 czerwca 2024

Co najmniej trzy osoby zostały postrzelone podczas nabożeństwa w centrum Armii Zbawienia w Blue Island na przedmieściach Chicago. Policja poinformowała, że w piątek po południu w ośrodku Salvation Army Cross Generations Worship & Community Center przy 2900 W. 127. ulicy trwało nabożeństwo żałobne za 19-letnią Princess Jamya Bell, zastrzelonej 3 czerwca. W strzelaninie zginął również 18-latek. Około 3:30 po południu do centrum, wypełnionego rodziną i znajomymi Bell podjechał samochód, z którego kilku napastników otworzyło ogień. Na miejscu był funkcjonariusz na służbie, który odpowiedział ogniem. Napastnicy zbiegli. W sprawie wszczęto dochodzenie. Stan jednej z postrzelonych osób jest krytyczny.

Na cztery i pół roku więzienia został skazany kierowca za potrącenie paru kibiców White Sox w czerwcu ubiegłego roku. Condelarious Garcia wcześniej przyznał się do winy. Mężczyznę, który w chwili wypadku miał 20 lat oskarżono między innymi o nieostrożną jazdę i kierowanie samochodem mimo zawieszonego prawa jazdy. Prokuratura stanowa powiatu Cook stwierdziła, że Garcia wjechał na krawężnik, aby ominąć inne auta, a następnie wjechał w kibiców przed Guaranteed Rate Field przed meczem White Sox. Mężczyzna miał jechać z dużą prędkością. Z ustaleń prokuratury wynika ponadto, że Garcia zignorował żądania pasażerów znajdujących się w jego samochodzie, aby się zatrzymał i nie taranował pieszych. Wszystkie poszkodowane osoby przeżyły, ale dwie z nich odniosły poważne obrażenia. Garcia może wyjść na wolność już za 7 miesięcy. A to dlatego, że sąd uwzględnił na poczet kary czas spędzony już przez mężczyznę w więzieniu i inne ulgi.

Kilka osób zostało aresztowanych w związku ze strzelaniną na parkingu przy plaży na 31. ulicy w Chicago. Dwie osoby zginęły. Do strzelaniny doszło w piątek około 3:19 w nocy. Wezwani na miejsce policjanci zauważyli leżące na ziemi dwie osoby z wieloma ranami postrzałowymi. Zgon 22-letniej kobiety i 23-letniego mężczyzny stwierdzono na miejscu.  To już druga śmiertelna strzelanina w ciągu ostatnich dni przy plaży na 31. ulicy.

PARTNERZY

single.php