Copa America: Argentyna zagra z Brazylią w finale

7 lipca 2021

Pił karze Argentyny awansowali do finału Copa America – mistrzostw Ameryki Południowej. W meczu półfinałowym okazali się lepsi od reprezentacji Kolumbii. Po podstawowym czasie gry na Estádio Nacional w Brasilii był remis – 1:1. Gola dla „Albiceleste” w 7. minucie strzelił Lautaro Martinez. Stan rywalizacji wyrównał w 61. minucie Luis Diaz. O ostatecznym rozstrzygnięciu musiała zdecydować seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się Argentyńczycy, wygrywając 3-2. W meczu asystę zaliczył Leo Messi, który ma na swoim koncie w turnieju już 4 gole i 5 dograń, po których padały bramki. Finałowym rywalem drużyny Lionela Scaloniego 10 lipca na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro będzie gospodarz mistrzostw – Brazylia.