Copa America: Brazylia awansowała do ćwierćfinału

24 czerwca 2021

Brazylia wygrała z Kolumbią 2:1 (0:1) w grupie B na piłkarskich mistrzostwach Ameryki Południowej i tym samym jest pewna awansu do ćwierćfinału. Gole dla gospodarzy turnieju strzelili Roberto Firmino (78′) i Casemiro (10. minuta doliczonego czasu gry 2. połowy). Bramkę dla Kolumbii w 10. minucie zdobył Luis Diaz.

Pierwsza bramka dla „Canarinhos” padła w kontrowersyjnych okolicznościach. W akcji zakończonej golem Firmino piłka trafiła sędziego spotkania – Néstora Pitanę. Argentyńczyk nie przerwał jednak gry (jak nakazują przepisy w takich sytuacjach), a pozwolił grać Brazylijczykom dalej. Kolumbijski bramkarz David Ospina po występie z Brazylią wyrównał rekord Carlosa Valderramy pod względem ilości występów w barwach narodowych. Obaj mają ich po 111. W innym meczu grupy B w nocy ze środy na czwartek Ekwador zremisował z Peru 2:2 (2:0). Dla Ekwadorczyków gola strzelił Ayrton Preciado (3. minuta doliczonego czasu gry pierwszej połowy). Wcześniej trafienie samobójcze zaliczył Peruwiańczyk Renato Tapia (23′). Dla Peru bramki zdobywali Gianluca Lapadula (49′) i Andre Carillo (54′).
Jutro odbędą się mecze w grupie A: Boliwia – Urugwaj i Chile – Paragwaj. W grupie A pewne awansu do ćwierćfinału Copa America są już reprezentacje Argentyny i Chile.