Copa America: Brazylia i Peru w półfinale

3 lipca 2021

Gospodarze turnieju – Brazylijczycy awansowali do półfinału piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej, czyli turnieju Copa America. W hicie ćwierćfinałów, „Canarinhos” pokonali Chile 1:0 (0:0) po golu Lucasa Paquety na samym początku drugiej połowy (46. min). W zwycięstwie nie przeszkodziło im nawet to, że od 48. minuty grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę dostał Gabriel Jesus. W półfinale Brazylia zmierzy się z Peru, które po rzutach karnych wyeliminowało Paragwaj. 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia – przyniosło za to aż sześć goli i remis 3:3 (2:1). W serii karnych Peruwiańczycy triumfowali 4-3. Oba zespoły nie dograły spotkania w pełnych składach – pod koniec pierwszej połowy z boiska usunięty został Paragwajczyk Gustavo Gomez, a w 85. minucie to samo spotkało Peruwiańczyka Andre Carillo. Obaj otrzymali po dwie żółte, a w konsekwencji czerwone kartki. Dziś pozostałe ćwierćfinały – Urugwaj kontra Kolumbia i Argentyna kontra Ekwador.