Copa America: Peru niespodziewanie pokonało drużynę Kolumbii

21 czerwca 2021

Kolumbia przegrała z Peru 1:2 (0:1) w grupie B w piłkarskich mistrzostwach Ameryki Południowej. Jedynego gola dla Kolumbii zdobył w 53. minucie z rzutu karnego Miguel Borja. Gola dla Peru w 17. minucie strzelił Sergio Peña. O zwycięstwie Peruwiańczyków zdecydowało trafienie samobójcze kolumbijskiego defensora Yerry’ego Miny z 64. minuty. Reprezentacja Peru to finaliści poprzedniej edycji turnieju. Po finałowej przegranej z Brazylią Peruwiańczycy zaliczyli jednak zaledwie 3 zwycięstwa w 13 meczach. W innym meczu grupy B w nocy z niedzieli na poniedziałek Wenezuela zremisowała z Ekwadorem 2:2 (0:1). Dla Wenezuelczyków strzelali Edson Castillo (51′) i Ronald Hernández (1′ doliczonego czasu gry 2. połowy), a dla Ekwadorczyków Ayrton Preciado (39′) i Gonzalo Plata (71′). Jutro odbędą się mecze w grupie A: Urugwaj – Chile i Argentyna – Paragwaj.