CTU oskarża burmistrz Lori Lightfoot o odstąpienie od obietnicy dotyczącej przyznania 12 tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego

7 stycznia 2023

Związek Zawodowy Nauczycieli Chicago (CTU) oskarża burmistrz Lori Lightfoot o odstąpienie od obietnicy złożonej przez jej przełożonych z zarządu Chicagowskich Szkół Publicznych (CPS) dotyczącej przyznania 12 tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego.

Podobnie jak pracownicy miejscy także nauczyciele i pracownicy CPS mieli otrzymać gwarancję takiego urlopu. To kolejny rozdział walki między CTU a CPS tuż przed wyborami na burmistrza Chicago. Ostatnie cztery lata upłynęły pod znakiem konfliktu z obecną burmistrz w tym na 11-dniowym strajku nauczycieli CPS i kłótniach podczas pandemii koronawirusa. Przewodnicząca CTU Stacy Davis Gates w liście wysłanym w czwartek oskarżyła burmistrz o złamanie słowa i wezwała ją do przywrócenia gwarancji urlopu rodzicielskiego. Z kolei biuro Lori Lightfoot w wydanym oświadczeniu zaprzeczyło jakoby nastąpił jakikolwiek zwrot w kwestii urlopu rodzicielskiego dla nauczycieli i pracowników CPS.

PARTNERZY