DME: Polacy wygrali turniej półfinałowy w Gdańsku

16 kwietnia 2023

Żużlowa reprezentacja Polski triumfowała w półfinałowym turnieju drużynowych mistrzostw Europy w Gdańsku. Broniący tytułu sprzed roku „Biało-Czerwoni” awansowali do finału, który odbędzie się w następną sobotę w niemieckim Stralsundzie. Polacy (42 pkt) wystąpili w składzie: Szymon Woźniak, Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Jakub Miśkowiak i rezerwowy Wiktor Przyjemski. Drugie miejsce zajęli Szwedzi (31 pkt), a podium uzupełnili Francuzi (24 pkt). W niedzielę Duńczycy: Mikkel Michelsen, Rasmus Jensen, Frederik Jakobsen, Andreas Lyager i Emil Breum – wygrali drugi turniej półfinałowy drużynowych mistrzostw Europy na żużlu. Zawody odbyły się w czeskich Pardubicach. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, którzy awansowali do finału jako lepsza punktowo drużyna z drugich pozycji.