Drugi mecz Roberta Lewandowskiego w Barcelonie bez gola

27 lipca 2022

Swój drugi mecz w barwach Barcelony rozegrał Robert Lewandowski. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski w spotkaniu z Juventusem grał do 62. minuty i wciąż nie udało mu się w nowym klubie jeszcze strzelić gola. Mecz Barcelony z Juventusem odbył się w amerykańskim Dallas, a zakończył się remisem 2:2 (2:1). W bramce turyńczyków pierwszą połowę rozegrał Wojciech Szczęsny. Oba gole dla „Blaugrany” zdobył Ousmane Dembele, dla Juve dwukrotnie trafił za to Moise Kean. Lewandowski ponownie występował z numerem „12” na koszulce. Na boisku zmienił go Memphis Depay. Kilka dni wcześniej polski napastnik zadebiutował w Barcelonie w zremisowanym meczu z Relem Madryt. Podczas amerykańskiego tournee, Barca zagrać ma jeszcze z New York Red Bulls, a to spotkanie juz w sobotę.