Eliminacje Ligi Konferencji Europy: Awans Rakowa Częstochowa, Śląsk odpada

13 sierpnia 2021

Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym spotkaniu tej fazy rozgrywek podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali po dogrywce rosyjski Rubin Kazań. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. Od 106. minuty gospodarze musieli sobie radzić w „dziesiątkę” po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ilji Samosznikowa. Pięć minut później decydującą o awansie bramkę zdobył Łotysz Vladislavs Gutkovskis. W 120. minucie karnego dla Rubina nie wykorzystał Czarnogórzec Sead Hakšabanović. Pierwszy mecz zakończył się remisem 0:0. Rywalem Rakowa w 4. rundzie będzie KAA Gent z Belgii. Spotkania tej fazy zaplanowano na 19 i 26 sierpnia.

Piłkarze Śląska Wrocław odpadli w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. W rozegranym w Petach Tikwie rewanżowym meczu tej fazy rozgrywek podopieczni trenera Jacka Magiery ulegli Hapoelowi Beer Szewa z Izraela 0:4 (0:2). Dwa gole strzelił reprezentant Ghany Eugene Ansah (2′, 54′), a po bramce dołożyli Ramzi Safuri (7′) i Itamar Shviro (83′). Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławian 2:1.