Eliminacje LKE: Wysokie zwycięstwa Lecha i Rakowa

21 lipca 2022

Piłkarze Lecha Poznań wygrali swój pierwszy mecz w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. W drugiej rundzie Lech pokonał Dinamo Batumi 5:0 (3:0). Po dwie bramki dla zespołu z Poznania zdobyli Michał Skóraś (10′ i 33′) i Joao Amaral (24′ i 66′). Jedno trafienie dołożył Mikael Ishak (90+4′). Spotkanie rewanżowe 28 lipca w Gruzji.

Raków Częstochowa zwyciężył FC Astana 5:0 (2:0) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. Bramki dla Rakowa zdobyli: Ivi López (4′), Mateusz Wdowiak (42′), Vladislavs Gutkovskis (65′), Władysław Koczerhin (77′) i Fran Tudor (90+5′). Spotkanie rewanżowe 28 lipca w Kazachstanie.

Pogoń Szczecin zremisowała z Broendby IF 1:1 (0:1) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. W 28 minucie gola dla gości strzelił Blas Riveros. W 85 minucie wyrównał Luka Zahovič. Spotkanie rewanżowe 28 lipca w Danii.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Rapidem Wiedeń 0:0 w pierwszym spotkaniu 2. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. Rewanż 28 lipca w Gdańsku.