Eliminacje ME: Włochy pokonały Ukrainę

12 września 2023

Piłkarska reprezentacja Włoch pokonała Ukrainę 2:1 (2:1) w meczu 6. kolejki fazy grupowej eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. Oba gole dla zwycięzców strzelił Davide Frattesi (12′, 29′). Dla gości trafił Andrij Jarmołenko (41′). W innym spotkaniu grupy C Malta przegrała z Macedonią Północną 0:2 (0:2). Pauzowała Anglia, która prowadzi w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Sześć punktów do lidera tracą Włochy, Ukraina i Macedonia Północna. W grupie A – wysokie zwycięstwo Hiszpanii. „La Roja” wygrała z Cyprem aż 6:0 (2:0). W innym spotkaniu tej grupy Norwegia zwyciężyła Gruzję 2:1 (2:0). Pauzowała prowadząca w tabeli Szkocja (15 pkt). W grupie F Belgia pokonała Estonię 5:0 (2:0), a Szwecja uległa Austrii 1:3 (0:0). Prowadzi Belgia przed Austrią (po 13 pkt) i Szwecją (6 pkt). Wielkie emocje – nie tylko sportowe – były w grupie I. Na blisko godzinę przerwany został w pierwszej połowie mecz w Bukareszcie pomiędzy Rumunią a Kosowem. Powodem było dyskryminujące zachowanie kibiców. Na trybunach pojawił się m.in. baner z napisem „Kosowo jest serbskie”. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0 (0:0). W innych meczach Izrael pokonał Białoruś 1:0 (0:0), a Szwajcaria zwyciężyła Andorę 3:0 (0:0). W tabeli grupy prowadzi Szwajcaria (14 pkt) przed Rumunią (12 pkt) i Izraelem (11 pkt).